Рухівці вшановують пам’ять вбитого на Майдані побратима


Він був одним із тих, хто в числі перших вийшов на Майдан і відстоював право України на гідне майбутнє. За це поплатився життям. Чотири роки тому, 18 лютого під час збройних сутичок на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулку не стало справжнього патріота, рухівця прапороносця 9-ї Сотні Самооборони Майдану Ігора Сердюка.

Він разом із іншими побратимами пішов до Верховної Ради, щоб мирно висловити свою позицію, але куля снайпера вбила саме Ігоря Сердюка, який тримав у руках Прапор України. Вона ввійшла рівно між очей. За іншою версією, Ігор загинув від зброї, котру проти нього застосував один з тітушок, ймовірно, з “Беркуту”.  Сьогодні ж рухівці вшановують його пам’ять і згадують, яким був Ігор Середюк.

вшан1

До початку подій  Майдану Ігор був підприємцем, займався організацією ремонтно-монтажних робіт. З початку 1990-тих брав участь у національному русі у місті Кременчук. Захоплювався дайвінгом. Був одружений, виховував доньку Олександру.

вшан2

Та в одну мить, на 40 році життя Ігоря обірвалося… На похорон, який відбувся 21 лютого 2014 року у Кременчуці, прийшло близько двох тисяч людей.

вшан3

Рідні, близькі та побратими згадують Ігоря, як людину, яка не словом, а ділом любила Україну і була готова боротися за свої переконання до кінця.

1вшан

Вже посмертно Ігор отримав звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (21 листопада 2014) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, а також медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015).

Сьогодні ж у четверту річницю його смерті голова Народного Руху України Віктор Кривенко долучився до вшанування пам’яті Ігоря  Середюка в Івано-Франківську.

– 4 роки немає з нами Героя України, Рухівця, прапороносця 9-ї Сотні Самооборони Майдану Ігора Сердюка. Царства Небесного та Вічная Пам’ять.  На Майдані в Іванно-Франківську поставили свічку, – зазначив Віктор Кривенко.

2вшан

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк

Рівненські рухівці взяли участь у заходах до Дня Соборності України


Представники Народного Руху України в Рівному взяли участь у заходах, які відбувалися в місті з нагоди Дня Соборності України.

1с

Зокрема, рухівці разом із небайдужими рівнянами поклали квіти до пам’ятника “Загиблим за Україну”.

2с

Нагадаємо, також напередодні Дня Соборності України представники НРУ організували тематичний захід, участь у якому взяли організатори першого ланцюга злуки, що відбувся у 1990 році, рухівці та небайдужі рівняни.

4с

Як організовували перший “Ланцюг єднання” і що потрібно, щоб Україна стала єдиною – обговорили рівненські рухівці


Рік за роком іде, рік за роком мина.
Вже не раз і у власній державі
Ми ставали в ланцюг, і не наша вина,
Що були в ньому ланки іржаві.

Не для скептиків злих, не для зайд-волоцюг
Міцно стиснувши серце до серця,
Ми укотре з’єднаємо руки в ланцюг.
Може він хоч тепер не порветься!

О. Ірванець

1990 рік – тоді в Рівному вперше відбулася акція “Ланцюг злуки”. Жителі Рівненщини разом із українцями з різних куточків держави утворили живий ланцюг, який став символічним єднанням міст України між собою. 2018 рік – організатори акції разом із представниками Народного Руху України та небайдужими рівнянами згадали, як це було…

1акція

Напередодні Дня Соборності України, 21 січня, у Рівному відбувся тематичний захід, організований міською організацією НРУ, присвячений цій даті. Участь у ньому взяли рухівці, організатори першого “Ланцюга злуки”, історики, патріоти, небайдужі рівняни.

3а

Як розповів під час свого виступу один із організаторів першого “Ланцюга єднання міст України” Микола Поровський, тоді, в далекому 1990 році, рухівців надихнув на акцію балтійський досвід.

– Ідея акції виникла у другій половині 1989-го, а її ініціатором вважається Секретаріат Народного Руху України за відродження. Тоді у різних куточках України на вулиці вийшли, за різними даними, від 450 тисяч до 3 мільйонів людей,  взялися за руки, з’єднавши Львів і Київ. Ми відповідали за Рівненську та Волинську області.  Пам’ятаю, як шукали жовто-блакитну тканину, а наші жінки шили прапори, які ми роздавали всім учасникам акції. Тоді, ми розуміли, що КГБісти  та обком партії зроблять все, аби акцію зірвати. Але вона відбулася, – ділиться спогадами Микола Поровський.

2а

У свою чергу голова Рівненської міської організації Народного РУХу України Святослав Євтушенко зазначив, що нині Україна продовжує боротьбу за свою єдність і соборність.

– Сьогодні, ми, як ніколи розуміємо, наскільки важливо, аби Україна була соборною і суверенною державою. Саме підписання Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, майже 100 років тому в 1919, й стало одним із кроків на шляху до цієї мети. Нині боротьба українців за єдність і суверенність нашої держави триває. Щиро хочеться вірити, що нам вдасться досягнути цієї мети, ми разом збережемо незалежність України і наші діти будуть жити у суверенній, соборній та єдиній країні. Тому такі дати, як 22 січня — День Соборності України, ми маємо пам’ятати і шанувати, адже це початок нашої єдиної історії і соборної України. І дуже хочеться, аби ті люди, які виборювали незалежність України у 80-их – 90-их роках сьогодні ділилися досвідом із молодшим поколінням, аби ми не повторювали тих же помилок і досягнули спільної мети – незалежності та миру в Україні, – наголосив Святослав Євтушенко.

6а

Тим часом, ветеран НРУ Микола Вельгус додав, що нині справді молоде покоління рухівців, патріотів, продовжує справу своїх батьків і дідів.

– І зараз наше завдання підтримати цих молодих людей і допомогти їм відновити суверенність та цілісність України. Ми пам’ятаємо, як це було у 90-му – 91-му роках і маємо ділитися своїм досвідом та попередити ті помилки, які були допущені тоді, адже вони творять історію зараз, – каже Микола Вельгус.

4а

Також під час заходу присутні переглянули тематичне відео та слайд-шоу про те, що передувало підписанню Акту Злуки та проголошенню Дня Соборності України.

8а

Завершився захід спільним виконанням гімну України.

5а

Нагадаємо, День Соборності відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об’єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, визволився нарешті з неволі і отримав можливість об’єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

9а

Цього дня також згадують іншу подію, яка відбулася 22 січня 1918 року, рівно роком раніше. Це прийняття 4 Універсалу Українською Центральною Радою, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки, що також стало важливим кроком до становлення сучасної української держави.

Рівненські рухівці проведуть тематичний захід до Дня Соборності України


До Дня Соборності України представники Народного РУХу України в Рівному проведуть тематичний захід. Присвячений він до підписання акту злуки.

Так, 21 січня о 14 годині в народному домі в Рівному зберуться представники НРУ та небайдужі рівняни, які зможуть послухати виступ історика Івана Демянюка, колишніх народних депутатів Романа Омельчука, Миколи Поровського та очевидців тих подій.

Під час заходу присутні також зможуть переглянути тематичне відео та слайд-шоу.

Долучитися до зустрічі можуть усі охочі.

Нагадаємо,  День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначають із 1999 року.

У Рівному відбулися збори ветеранів Народного РУХу України


Зустріч поколінь. Збори ветеранів Народного РУХу України та молодого покоління вудбулися у Рівному 9 січня.

Участь у них взяли представники керівних органів партії, активісти та ветерани НРУ, які є членами політичної сили вже більше 20 років.

збори1

Під час заходу присутні підвели підсумки роботи за 2017 рік, а також окреслили основні напрямки діяльності партії у році прийдешньому.

2збори

Окрім того, ветерани НРУ висловили свою підтримку молодому поколінню рухівців і зазначили, що покладають великі надії на нинішнє керівництво партії у Рівному та області та вірять, що ці люди зможуть відродити Народний РУХ України.

На завершення зустрічі всі разом заколядували та привітали один одного зі святом Різдва Христового!

У Рівному відбувся мітинг-реквієм до дня народження В’ячеслава Чорновола


Його справа жива, а слова не втрачають актуальності й досі. Він знав чого прагнув і всім серцем любив Україну. І хоча його життя передчасно обірвалося, пам’ять про нього жива у мільйонів українців.  В’ячеслав Чорновіл. Сьогодні йому могло би бути 80. Та не судилося і ми запалюємо поминальні свічки, піднімаємо прапори та несемо квіти до пам’ятних знаків на його честь. Ми пам’ятаємо…

Так, 24 грудня у Рівному зібралися небайдужі і ті, хто сьогодні підтримує ідеї рухівця, патріота, людини з великої букви В’ячеслава Чорновола.

20171224_120335

Рівняни з прапорами вирушили урочистою ходою від майдану Незалежності до пам’ятної дошки В’ячеславу Чорноволу, яка розміщена на однойменній вулиці, аби вшанувати його пам’ять і нагадати всім, що боротьба за Україну триває.

20171224_120155

Під час заходу присутні старші рухівці поділилися своїми спогадами про В’ячеслава Чорновола, розповіли, чому тоді долучилися до НРУ та відстоюють ідеї Чорнола зараз.

20171224_123601

Також старше покоління рухівців закликало молодих пам’ятати за що боролися і що відстоювали їх батьки та діти, за що загинув В’ячеслав Чорновіл і що він прагнув усе своє життя.

20171224_121847

Усі ж присутні зійшлися на думці, що лише об’єднавшись і не боючись відстоювати те, у що віриш, можна перемогти та досягнути спільної мети – незалежність України, незалежність кожного українця.

20171224_121824

Ми пам’ятаємо… Вічна пам’ять і щира дяка В’ячеславу Чорноволу.

20171224_130626

Рівненські рухівці взяли участь у Всеукраїнському з’їзді НРУ в Києві


Позачергові 27 Всеукраїнські збори Народного РУХу України відбулися 24 грудня в Українському домі у Києві. Участь у заході взяли 300 учасників, з яких 119 – делегати.

р1

Так, під час офіційної частини зборів присутні підвели підсумки роботи осередків, окреслили перспективи та пріоритети щодо подальшої діяльності.

У свою чергу голова НРУ Віктор Кривенко подякував за активну діяльність та результати роботи Івано-Франківському, Київському та Запорізькому крайовим осередкам, а також висловив надії на перспективну роботу Рівненської організації. Адже 5 листопада 2017 року в осередку відбулася своєрідна заміна поколінь – Андрій Брегін очолив Рівненський обласний краєвий осередок, а вже 12 листопада Святослава Євтушенка обрали головою Рівненської міської організації.

р2

Не лишилися без уваги й представники молодіжного Руху. Цього року молодим рухівцям вдалося подолати розбіжності у роботі та поглядах, дійти компромісу і вийти на новий якісний рівень роботи.

Зокрема, значним цьогорічним досягненням молодих рухівців стало відстоювання мовного закону, який інтегрує українців у європейське виважене середовище.

р3

Так, Віктор Кривенко відзначив, що НРУ відкриває нове дихання і починає відроджуватись.

– До нас приєднуються люди, які прагнуть творити сильну, незалежну та квітучу Україну. Цього року на виборах до ОТГ від РУХу йшло 200 кандидатів, 5 з яких зайняли посади голів, 27 пройшли і 29 – зайняли другі-треті місця. Це яскравий приклад дієвості, активності та рівня довіри громади рухівцям, – зауважив він.

р4

Також варто зазначити й те, що за сприяння Голови НРУ у Держбюджеті-2018 закладено 15 млн. грн на розвиток української пісні та підтримки молодих виконавців, 2 млн. грн – на творчу діяльність спілки хореографів, а також 5 млн. грн на реконструкцію театру їм. Заньковецької.

р5

У свою чергу особливістю З´їзду стало вітання рухівців, які присвятили 25 і більше років НРУ. Так, нагороди отримали 992 людини, серед них 35 представників від Рівненщини. Нині список продовжують доповнювати.

1вшан

Окрім того, рухівці на чолі з головою організації Віктором Кривенком поклали квіти до могили В’ячеслава Чорновола на Байковому кладовищі та вшанували його пам’ять хвилиною мовчання.

2вш

В’ячеслав Чорновіл: думки і цитати, які не втрачають актуальності


В’ячеслав Чорновіл – видатний політик, дисидент, борець за волю й незалежність України, “рухівець”, який більше 15 років провів у в’язницях та засланнях, оскільки не зраджував своїй любові до України.

Його бачення майбутнього України значно випереджало погляди сучасників, які всіма силами намагалися консервувати застарілу та неефективну радянську систему. Ще у 1990-х він передбачав смертельну небезпеку зі сторони “північного сусіда”, який ховався за маскою “дружби” та “братерства”, а насправді вичікував моменту, щоб завдати підступного удару. Сьогодні йому могло би бути 80. Він багато що ще міг зробити для України і навчити сучасників любити її так, як це вмів робити він. Могло би… Нині ж ми вшановуємо його пам’ять і вчимося мудрості, яку зберегли його слова, слова, які не втрачають актуальності і набувають нового змісту.

чорновіл

У день народження великого українця ми згадуємо те, що він доносив упродовж життя і пропонуємо добірку його думок і цитат.

1. “…Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу”. Це пророче висловлювання було сказане В’ячеславом Чорноволом у 1997 році!

2. Немає страшнішої кари за муки нечистого сумління, бо немає вищого судді за правду.

3. Під час випускного вечора в університеті пішов на Володимирську гірку і дав клятву, що все життя буду боротися за Україну.

4. Немає в нас бандерівців та москалів, східних і західних. Всі ми — народ України.

5. Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши.

6. Народу — справедливість, бандитам — тюрми.

7. Україна починається з тебе.

8. Люди, які водили з нами дружбу, під час моїх арештів робили вигляд, що нас не знають.

9. Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції, сила закону, а не закон сили, добробут народу, а не всенародні злидні, громадське порозуміння, а не громадська ворожнеча, демократія, а не диктатура.

10. Допустити дві державні мови, або одну державну, а одну офіційну – значить, зруйнувати державу. Я завжди наводжу в приклад євреїв, які відродили вже мертву мову і об’єдналися навколо неї.

11. Якби мене запитали, шкодую я про те, як би склалося моє життя, про 15 років, які відсидів, я б відповів: анітрохи. І якби довелося починати все спочатку та обирати, я б обрав життя, яке прожив.

12. Я політик всієї України. Може, це трохи голосно і про себе так не говорять… Але в мене східний менталітет і при цьому я в чомусь галичанин.

13. Перебираючи в пам’яті тюремні роки, пригадую, як було важко у перші дні після першого арешту. Мене кинули в камеру до смертників. Хотіли відразу зламати. Але мене не можна було зламати, адже я вже тоді написав свої книги “Правосуддя чи рецидив терору” і “Лихо з розуму” – про те, як хтось ламався, а хтось вистояв.

14. Слабкість нашої демократії в тому, що ми не були готові, небагато було таких лідерів, які дивилися далеко вперед.

15. Настав час вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі.

16. Найбільше чого ми тоді боялися, що нас справді викинуть з України.

17. Коли нам кажуть, що російський народ у цьому не винен, я згоден, але не зовсім. (Мова йде про шовіністичні імперські ідеї, що панують серед усіх прошарків російського суспільства, – примітка Козакоріум). Він був вимушеним носієм цієї імперської ідеї. Йому вносили це в гени. Почуття імперськості вносилося в гени простої людини. Чернишевський про це колись дуже добре сказав, що коли починаються якісь внутрішні негаразди, тоді необхідно покликати з печі російського мужика, викликати його патріотичні почуття та шукати десь турка зовнішнього, щоб він не бачив турка внутрішнього. Ось так виховувався сторіччями народ. Презирство до інородців, хохлів.

18. Я був на Чорноморському флоті наприкінці 1991 року як кандидат у Президенти України. Мені адмірали, контр- і віце-адмірали в куточку говорили тихенько, що вони згодні. (Мова йде про підпорядкування Чорноморського флоту Україні, поки цього не зробила Москва, – примітка Козакоріум). У 1992 році, коли Леонід Кравчук зробив несміливу спробу підпорядкувати собі Чорноморський флот, уже було пізно.

19. В’ячеслав Чорновіл про те, як Росія зображувала Україну на своєму телебаченні: “Новини” з “Останкіно” (Російська державна телерадіокомпанія, – примітка Козакоріум) – узагалі ганьба. Як переповідають події про нас. Завжди проти України, з проімперськими тенденціями”.

20. Напевно, все-таки атмосфера, ось та атмосфера після смерті Сталіна, значною мірою вплинула на моє становлення, як і на появу взагалі шістдесятництва як явища. І тоді з’явився на південній Київщині – Чорновіл, на Донбасі – Стус, Дзюба, Світличний. Бачите, там, де зони ризику вже для народу, для нації – там з’явилися ці люди.

У Рівному відбудеться мітинг-реквієм до дня народження В’ячеслава Чорновола


…За правду йшов, за правду і загинув,
Не побоявсь систем і перешкод.
Він був і є Вкраїни вірним сином,
Не все сказав про нього ще народ…

Б. Сливчук

 24 грудня виповнюється 80 років із дня народження Героя України, “рухівця” і невтомного борця за Україну В’ячеслава Чорновола. Цього дня у всіх куточках України згадують патріота і відбуваються пам’ятні заходи.

Так, у Рівному о 12 годині біля пам’ятного знаку В’ячеславу Чорнолу зберуться усі небайдужі на мітинг-реквієм.

За 15 хвилин до цього усі охочі можуть долучитися до урочистої ходи від майдану Незалежності до меморіальної дошки В’ячеслава Чорновола.

Долучитися до заходу можуть усі небайдужі!

У Рівному під час турніру з настільного тенісу імені В’ячеслава Чорновола спортсмени показали, що Україна єдина


Переможців Четвертого Міжнародного турніру з настільного тенісу, приуроченого до 80-ої річниці з дня народження українського патріоту В’ячеслава Чорновола, визначили в Рівному.

0т

Рівненщина прийняла естафету турніру з Житомирщини, адже минулоріч саме наші спортсмени отримали першість у цих змаганнях в сусідній області.

1т

Так, за головний кубок турніру в нашому місті змагалися більше 30 спортсменів із вадами слуху та опорно-рухового апарату, віком від 15 років. Зокрема, в тенісних двобоях у Рівному зійшлися учасники з Луганська, Одеси, Донецька, Житомира, Києва, Волині та низки міст і сіл Рівненщини.

т8

Як зазначив депутат міськради та керівник міської організації НРУ в Рівному Святослав Євтушенко, такі заходи мають не лише спортивну, але й соціальну складову, адже об’єднують навколо себе людей із різних куточків України.

– Сьогодні ми бачимо, що Схід та Захід разом і приємно, що в Рівне приїхали спортсмени з Луганська, які не соромляться заявити, що їх місто – це Україна. Власне, те що Україна єдина і доносив впродовж свого життя В’ячеслав Чорновіл. І хотілося б, щоб його ідеї, прагнення і переконання ми змогли зберегти та донести до кожного українця, якому не байдужа доля нашої держави. Вітаю усіх учасників турніру та бажаю кожному з нас вірити в Україну, любити нашу державу та  відстоювати її цілісність і єдинство, – сказав Святослав Євтушенко.

т2

Переможців турніру визначили в особистому та командному заліках. Без подарунків не залишився ніхто, а низку призових місць посіли спортсмени з Рівненщини, зокрема представники села Мирогоща Дубенського району, міст Остріг і Рівне. Тим часом кубок змагань цьогоріч поїде у Київ і вже наступного року столиця прийматиме п’ятий ювілейний турнір із настільного тенісу імені В’ячеслава Чорновола.

т1

Завершився турнір урочистим нагородженням призерів та учасників і спільним виконанням гімну.

т3