Вітання голови Народного Руху України Василя Куйбіди з Воскресінням Христовим!


Дорогі українці!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди найвеличнішого свята – Світлого Христового Воскресіння!
У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане.
З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й людські надії та сподівання на добру долю. Вірю, що ця радісна подія утвердить наші переконання про те, що терпіння винагороджуються перемогою, а чесне життя славою. Ми зустрічаємо це свято з особливими сподіваннями на духовне оновлення, вірячи що з Божим благословенням повернуться до нас правда, справедливість і спокій, а все це додасть нам сили і мудрості, щоб творити на своїй рідній землі щасливе майбуття.
Переконаний, що завдяки нашій злагодженій праці ми не лише досягнемо економічного розквіту, але й повернемо у кожну українську оселю славні традиції, які є основою багатогранної культури нашого народу.
У день цього величного свята хочу, щоб кожна українськасім’я, кожна родина, яка зібралася за святковим столом, відчуває себе частинкою великої нації. Нехай любов і благодать запанують у нашому суспільстві,високий дух додаєнам відваги і сили, а Великодні дзвони наповнять душурадістю.
Сердечно зичу в часі Великодня, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення й надалі супроводжував родини, давав сили, енергії, наснаги для добрих і корисних справ.
Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки новим перемогам і звершенням в ім’я процвітання рідної України.

Христос воскрес! Воїстину Воскрес!

Голова Народного Руху України Василь Куйбіда

У Рівному вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола


Пам’ять відомого українського діяча, політика і справжнього патріота В’ячеслава Чорновола вшанували у Рівному 25 березня.

Саме у цей день 18 років тому він трагічно загинув. Друзі, однодумці та рідні досі не можуть повірити, що це випадковість.

Як розповів голова Рівненської партійної організації Народного Руху України Андрій Брегін, В’ячеслав Чорновол був справжнім патріотом, борцем за незалежність України і людиною із великої букви.

– Важко повірити, що з часу його трагічної загибелі вже минуло стільки років. Адже він був тим, хто надихав на боротьбу та вселяв надію. Він знав чого прагнув і робив для цього все від нього залежне. Напевне, саме цих якостей Чорновола варто повчитися нашим сучасним політикам. Він любив Україну понад усе і не ділив її на Захід і на Схід — для нього це була єдина рідна країна. Сьогодні, вшановуючи пам’ять справжнього патріота, “рухівця”, хочеться вірити, що нам вдасться відстояти ідеї, які він започатковував і за які надто дорого заплатив. Адже вже пройшло 18 років, а винних у вбивстві Чорновола так і не покарали. Наразі вдалося зробити звернення від народних депутатів України на ім’я Генерального прокурора і зібрати понад 300 підписів нардепів з вимогою розслідувати справу щодо вбивства провідника Народного Руху, – сказав Андрій Брегін.

Щоб вшанувати патріота біля пам’ятної дошки зібралися рідні, близькі, друзі та однодумці Чорновола. Також відбулась панахида за В’ячеславом Чорноволом, а рівняни, які прийшли вшанувати память патріота, залишили квіти біля барельєефу.

День святого Миколая


День Святого Миколая: дива і традиції свята

Багато дітей знають, що Святий Миколай кладе їм під подушку подарунки. Церковний переказ зберіг відомості про дива, які творив Микола. Милість творити дива була подарована йому Богом.
День Сави
День Миколая відзначаємо 19 грудня, а на день раніше святкується ще одне свято – День Сави Освяченого. Сава – святий, із 8 років жив у монастирі. Він заснував у Йорданській пустелі кілька монастирів. Міг зцілювати молитвами будь-які хвороби.
18 грудня прийнято славити і згадувати Саву. Раніше в цей день веселилися, робили пироги і ходили один до одного в гості. А хлопчиків, які носили ім’я святця, садили на кожух і тричі піднімали над лавкою.
Хто такий Святий Миколай
Після гучного святкування Дня Сави приходило інше свято – День Святого Миколая. У III-IV століттях він прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Про добрі промисли Святого ходять легенди. Він був дуже багатий і допомагав бідним людям.
Одна з легенд розповідає про те, як Микола почув про бідну дівчину, яка не могла вийти заміж – у неї не було приданого. Йому захотілося допомогти нещасній. Миколай взяв зі скарбниці золото, і під покровом ночі пробрався до її дому і підкинув золото через вікно. На ранок містом пройшов слух, що сам ангел допоміг дівчині вирішити долю.
Автор: http://vv-hotel.com/

19_12_2
Микола відчував себе щасливим, допомагаючи людям. У своєму житті він зробив багато добрих справ. Святий Миколай – не тільки захисник дітей, а й покровитель мандрівників, рибалок, мореплавства і землеробства. А традиція балувати дітей на день Миколая народилася в Німеччині.
У Х столітті в Кельнському соборі в день пам’яті святого Миколая – 6 грудня, учням церковнопарафіяльної школи стали роздавати солодощі. А пізніше в будинках по всій країні почали вивішувати черевички або шкарпетки для того, щоб святий Миколай поклав туди дітям подарунки. Поступово ця традиція поширилася по всій Європі.
Миколай дарує подарунки лише слухняним малюкам. А тим, хто погано себе вів протягом року, дістаються різки.
Як святкують День Миколая в Україні
У нашій країні дітям прийнято залишати подарунки в чоботях або під подушкою. Раніше в День Миколая вся сім’я відправлялася до церкви на службу. А одразу після служби починалися гуляння прямо на вулиці. До вечора люди ходили в гості один до одного. Свято припадає на Різдвяний піст, тому гостей пригощали пісними стравами. Дітям пекли солодкі пряники – “миколайчики”. У тісто додавали молоко – дітям в пост все ж дозволялося їсти молочні продукти.
Із цього свята починалися зимові сватання. У цей день також всі намагалися зробити якомога більше добрих справ. Хтось збирав сиротам гроші на теплий одяг, а хтось – влаштовував для малюків веселі вистави. Дітей водили в гості до Миколи, роль якого грав один з односельців.
Джерело (http://gazeta.ua/articles/children/_den-svyatogo-mikolaya-diva-i-tradiciyi-svyata/741593)

Прес-конференція РУХу до 25-річчя підтвердження Акту про державну незалежність України


01 грудня 2016 року, вся Україна відзначає знаменну подію у своїй історії – 25-ліття з дня проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року.
Чверть століття тому ми сказали «так» своїй одвічній мрії – жити у суверенній, ні від кого не залежній власній державі, за яку боролися і проливали кров десятки поколінь наших дідів і прадідів.
У пориві до волі українці, яких гуртував Народний Рух України та десятки національно-демократичних партій і об’єднань, проголосували за ухвалений Верховною Радою Акт про державну незалежність України.
На всеукраїнському референдумі взяли участь 31 млн 891 тис. осіб або 84,18 % виборців. Ствердну відповідь на запитання бюлетеня дало 28 млн 804 тис. громадян або 90,32 % від тих, хто взяв участь у голосуванні. Більшість громадян різних національностей усіх регіонів України, включаючи й Крим, висловили своє бажання жити в незалежній соборній Українській державі. Рішення референдуму дозволили Україні утвердитися на міжнародній арені як незалежній державі.
З цієї нагоди Народний Рух України провів прес-конференцію на тему: «Від Незалежності України – до незалежного українця!», присвячену 25-й річниці підтвердження Акту про державну незалежність України.

IMG_5745
Прес-конференцію проводив Василь Куйбіда – голова Народного Руху України, Віктор Кривенко – народний депутат України, заступник голови Народного Руху України, Іван Заєць – народний депутат багатьох скликань.
Як зазначив голова Народного Руху В.Куйбіда, починаючи виступ, грудневий референдум 1991 року остаточно легітимізував Україну як самостійну державу.
І продовжив: «Але пригадаймо, що за кілька місяців до проголошення незалежності, у березні 1991 року відбувся Всесоюзний референдум, на якому більшість жителів тоді ще радянської України дали позитивну відповідь на запитання, чи хочуть вони жити у так званому «оновленому Союзі».
Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року фактично заперечив всесоюзний».
Очільник РУХу заявив, що у той час українці сконсолідувалися навколо ідеї української державності: «Ми виступили як згуртований народ, що прагне творити власну долю у власному домі. І сьогодні ми повинні бути єдині в наших прагненнях та діях, адже перед нами стоїть завдання побудувати демократичну, стабільну, сильну державу».
«Двадцять п’ять років тому наш народ підтвердив свій вибір – жити у самостійній, незалежній державі. Перед нами відкрилися великі можливості, а разом з тим з’явилася і велика надія, що нарешті, після століть поневолення і розділень, наша держава духовно й матеріально розквітне», – резюмував В. Куйбіда.
Народний депутат України, заступник голови Народного Руху В.Кривенко згадав далекі часи 90-х, коли був ще школярем, а його батько балотувався у депутати від РУХу.

IMG_5749
В. Кривенко також упевнений, що референдум 1991 року поставив остаточну крапку в питанні «руйнування» Радянського Союзу.
На запитання журналістів про подальшу стратегію діяльності партії, про розробку програмних документів В. Кривенко відповів: «Народний Рух України одна з небагатьох партій, яка має багато програмних документів, але світ вимагає змін. Тому Народний Рух сьогодні модернізує свою партійну і економічні програми, виходячи з викликів, які стоять перед державою. Над ними працюють молоді рухівці. Незадовго ми презентуємо ще нову автентику, новий стиль партії.
Ключовий концепт, який ми виносимо до людей – «Від незалежної України – до незалежного українця!».
Народний депутат кількох скликань Іван Заєць розповів про підготовку до референдуму 1991 року та перебіг всіх подій того часу. Він вказав на деякі, з його точки зору, важливі висновки, які слід враховувати при реформуванні української держави.

IMG_5742
За його словами, перш за все, для українців держава є базовою цінність. «Можливо, раз на тисячу років випадає нагода створити свою державу. І наш народ цим випадком скористався», – підкреслив він.
Наприкінці заходу голова НРУ В Куйбіда підвів підсумки заходу, привітав усіх зі святом, заявивши: «Для українського народу референдум став не лише випробуванням на політичну зрілість, а й школою народовладдя, адже вперше в історії України її майбутнє залежало насамперед від громадян. Референдум довів реальну спроможність українського народу самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного та державного життя. Це волевиявлення народу ознаменувало шлях до розбудови демократичного суспільства, до створення суверенної соборної держави – України».

Прес-служба НРУ

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У 1991 році 1го грудня – Референдум про незалежність України.


Сьогодні виповнюється 25 років відтоді, як українці на Всеукраїнському референдумі проголосували за незалежність власної країни.

 

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів. Результатів референдуму затамувавши подих чекали не тільки самі українці, але й цілий світ – у столицях головних міжнародних гравців планети чудово розуміли, що доля Союзу вирішується в Україні, адже, незважаючи на проголошення Україною незалежності, уже начебто демократична Росія не полишала надій втягнути її до чергового «оновленого союзу». «Не підтримати незалежність означає підтримати залежність», – таким був головний аргумент тих, хто бачив майбутнє своєї батьківщини тільки у незалежному статусі. Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції, зокрема, пристрасне слово Ліни Костенко, з яким вона звернулася до громадськості: «Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте, що це ваші кроки. Це вже хода історії!». Так, історія пішла далі, але в її анналах зафіксовано, що 1 грудня 1991 року 90,92 відсотки виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19 відсотка громадян, у Севастополі – 57,07 відсотка, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80 відсотків громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95 відсотків громадян. Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність.

бюлетень

Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна. Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

снід

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1988 році; відзначається за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін. СНІД уперше виявлений у США у 80-х роках. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі налічувалися вже понад 21 млн інфікованих. Утім, за даними ВООЗ, останнім часом у світі спостерігається зниження темпів захворюваності на СНІД. Кількість нових випадків інфікування за період з 2000 року знизилася на 35%, а число випадків смерті у зв’язку зі СНІДом скоротилася на 25%. Майже 16 мільйонів людей на сьогодні отримують антиретровірусну терапію, зокрема більш 11 мільйонів у країнах Африки. За шість місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 7 612 нових випадки ВІЛ-інфекції (з них 1 365 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 287 970 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 887 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також Київ. І це без урахування АР Крим та Севастополя, які не надають даних щодо статистики епідемії з квітня 2014 року. Також відсутні дані щодо деяких місяців з Донецької та Луганської областей. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей віком від 15 до 30 років.

Народні прикмети: 1 грудня 2016

грудень

Сьогодні церква згадує двох мучеників – Платона і Романа. Про прикмети, яких дотримувалися наші предки в перший день зими.
Платон народився в благочестивій сім’ї. Він виховувався в атмосфері віри в Бога. Після того, як він подорослішав, він став проповідувати слово Боже язичникам. Як тільки правителю Агріппіну це стало відомо, він відразу ж велів піддати Платона катуванням. Побачивши, що Платон не збирається підкорятися і стати язичником, він віддав наказ стратити його.

Крім того, в цей день згадується і мученик Роман. Він разом з отроком Варулом був підданий тортурам у часи гонінь християн, коли правил Максиміліан.

1 грудня люди намагалися передбачити, якої погоди варто чекати наступної зими. Вони говорили: «Платон та Роман кажут зиму нам» . При цьому, за погодою спостерігали протягом всього дня. Якщо на протязі дня погода мінялася, значить такої же мінливої погоди слід очікувати всю зиму.

Поважайте і шануйте традиції і народні прикмети наших предків.


Джерела:http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2130877-1-grudna-pamatni-dati.html, http://www.radiosvoboda.org/a/28149346.html, http://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/m/tm.pl?Month=12&Day=01, https://ukr.media/culture/283745/,

Сьогодні українці вшановують сумну річницю незаконного розгону студентського Євромайдану силами спецпідрозділу “Беркут” вночі 30 листопада 2013 року.


У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності відбувся силовий розгін спецпідрозділом «Беркут»  студентів, які протестували проти рішення уряду зупинити підготовку до Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

студенти

На Майдані Незалежності тієї листопадової ночі перебувало до 400 протестувальників. Ще перед 4-ю годиною ранку на головну площу Києва і України почали завозити вантажівками елементи новорічної ялинки, яку зводили неподалік місця протесту. Тоді ж загони міліції (до 2 000 чоловік) оточили активістів – одні з них, стомлені, дрімали, інші грілися біля багаття, хтось співав пісні. Як виявилося згодом, ця силова спецоперація називалася досить прозаїчно: «розчисткою території для встановлення новорічної ялинки». В результаті наступу силовиків десятки людей було жорстоко побиті, серед них багато студентів (чимало з них приїхало з інших областей України). На відеозаписах, оприлюднених в інтернеті, було видно, як бійці «Беркуту» витісняли людей з-під монументу Незалежності, б’ючи їх кийками та ногами. Декого продовжували бити навіть після того, як він упав; міліціянти у повній бойовій екіпіровці, наче запрограмовані на лють і абсолютне насилля роботи, гналися за своїми беззбройними жертвами, переслідуючи тих далеко за межами Майдану. Для багатьох, як у сиву давнину, єдиним прихистком став Михайлівський монастир, який у лиху годину відкрив свої двері тієї страшної ночі для багатьох переслідуваних. Внаслідок дій «Беркуту» постраждали щонайменше 79 осіб. 35 людей міліціонери затримали, але згодом відпустили. Проти учасників мітингу відкрили два кримінальних провадження – за статтями «спротив представникам влади» і «хуліганство». У МВС розгін протестувальників пояснювали провокаціями з їхнього боку. Від дій силовиків тодішнє керівництво держави відмежувалося; нікого не було покарано, розслідування не було почато. Не покарані винуватці тих подій і досі – ані ті, хто надавав злочинний наказ, ані ті, хто з азартом його виконував. Жорстоке побиття студентів на київському Майдані приголомшило не тільки українців, але й світову спільноту. Події 30 листопада стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості. Саме після цієї ночі, коли було по-звірячому побито беззбройну і беззахисну молодь, стало очевидно, що влада має намір діяти жорстоко, застосовуючи весь наявний у неї арсенал сили. По суті, тієї ночі влада беркутівськими берцями цинічно розтоптала не тільки крихкі євросподівання українців – вона розтоптала саме поняття демократії, показавши таким чином своє справжнє, а не підрехтоване іноземними іміджмейкерами обличчя. Гра в «доброго дядечка» була закінчена, стало зрозуміло, що тепер буде все по-справжньому: справжня кров, справжня боротьба, протистояння до самої смерті.

Джерела:http://www.5.ua/hronika-maidany/rozghin-aktsii-protestu-na-maidani-u-nich-na-30-lystopada-2013-iak-tse-bulo-99924.html

29 листопада – День святого Матвія


Міжнародний день солідарності з палестинським народом

Після прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції від 1947 Палестина була розділена на дві частини: між арабами і євреями. А в 1977 році директива ООН заснувала нове свято – Міжнародний день солідарності з палестинським народом. На одному із засідань з приводу свята, Генеральний секретар ООН оголосив: « У цей важливий для всіх день я особисто висловлюю глибоку солідарність з палестинським народом, який як і раніше страждає, піддається насильству і не має власної держави. Народ знаходиться в постійній небезпеці, очікуючи наступного удару, і з усіх сил намагається протистояти тероризму … ».

Страшні події, що тривають кілька років в регіоні, стають ненаглядним прикладом того, що чим більше сторони руйнують один одного, тим більшої шкоди вони завдають самі собі і мирному населенню. Все це тільки посилює страждання народу, породжує в них почуття порожнечі і безпорадності, а також відтягує той день, коли всі палестинці, нарешті, навчаться жити в згоді на території власної держави.

День святого Матвія

матвій

Левій Матвій – апостол від 12-и і євангеліст – мав тісні родинні зв’язки з іншим учнем Христа: апостола Якова. Матвій був одним з кращих учнів Ісуса, але про нього, на жаль, мається зовсім небагато інформації. Згідно Священного Писання, євангеліст був митарем – збирав мито до тих пір, поки не почув вчення Христа. Месія покликав Левія слідувати за ним. Що відбувалося з ним далі – важко сказати. Єдине, що можна відзначити – Левія Матвія стратили в римської фортеці за проповідь Слова Божого та християнства.

Іменини 29 листопада:

День ангела (іменини) 29 листопада відзначать володарі наступних імен: Віктор, Василь, Іван, Дмитро, Матвій, Микола, Михайло, Сергій, Федір, Григорій, Фома, Філіп і Петро.

Народжені 29 листопада особистості володіють провокаційним, суперечливим характером, нерідко є завзятими сперечальниками і задираками, але їх рідко хвилює навколишній думку. Такі люди – самі собі на умі, їх неможливо в чомусь переконати і нав’язати якусь точку зору. Чутливі та прозорливі – вони змушені миритися зі своїми нелегкими рисами характеру, які приносять їм чимало проблем. Не дивлячись на все це, народжені в цей день виділяються завидною стабільністю у відношенні з друзями і коханою людиною.

29 листопада за народним календарем:

Матвєєв день

В цей день християнами ушановується пам’ять святого апостола від дванадцяти – Левія Матвія. Як правило, в Матвєєв день, як зауважували предки, на вулицях встановлювалася відлига. При цьому жартівливо говорили: « На Матвія зима потіє » ;, земля ставала вологою від підталого снігу. Якщо 29 листопада дули сильні вітри, значить, панувати лютому морозу до самого Водохреща. Якщо хмари пливли низько над землею – чекали різкого похолодання. Також в цей день була непорушна традиція ходити один до одного в гості і пригощати друзів і родичів різними пісними стравами (багато людей на Русі в цей час дотримувалися посту): « Худ Матвій, коли не пригощав гостей » – Жартували в народі.

Знаменні історичні події 29 листопада:

29 листопада 1941 – Страта партизанки Зої Космодем’янської

Зовсім юна, але хоробра Зоя Космодем’янська добровільно вирішила вступити в партизанський загін, який діяв за вказівкою штабу Західного фронту. Дівчина нарівні з сильною статтю виконувала план з ліквідації фашистів. Через місяць вона за власною ініціативою знищила кілька будівель з німцями, але при повторній спробі контратаки Космодемьянскую зловив один з німецьких вартових. На наступний день Зою стратили через повішення, але перед смертю вона вимовила слова, що стали пізніше відомими на весь світ: « Скільки нас ні вішайте, всіх не перевішав, нас більше ста сімдесяти мільйонів. За мене вам наші товариші помстяться » ;. За відвагу, проявлену в бою, Космодем’янська була посмертно нагороджена званням – Герой Радянського Союзу.

1899 – народився Григорій Косинка (Стрілець), український письменник доби розстріляного відродження.

1945 – гелікоптер R5, сконструйований екс-киянином Ігорем Сікорським, провів першу у світі вертолітну рятувальну операцію.
Біля берегів Коннектикута сильний шторм посадив на мілину нафтову баржу. Двох осіб змило у воду, команда не могла їх підняти на борт. Тоді на допомогу прийшов екіпаж гелікоптера, який дістав потерпілих із бурхливого океану

1999 – з метою запровадження атрибутів державності указом президента Леоніда Кучми №1507/99 ухвалено, що офіційними символами глави держави є: прапор (штандарт) президента України, знак, гербова печатка, булава президента України

Джерело:http://www.istpravda.com.ua/dates/2010/11/29/6589/, http://zerept.com/novini-ta-podii/2426-29-listopada-jaki-sogodni-svjata-podii-imenini-dni.html,

Стати активістом “Молодіжного РУХу” можна он-лайн


Ви молоді, активні, маєте власне бачення, яким має бути майбутнє Рівного та України і хочете його формувати?

ф

Тоді долучайтеся до команди громадської ініціативи “Молодіжиний РУХ”.

Зробити це можна:

– заповнивши анкету на сайті http://www.nru.rv.ua/,

– звернувшись за номером телефону  097 88 94 633,

– залишивши свої дані, написавши на електронну адресу

 info@nru.rv.ua або nru.rv.ua2016@gmail.com

Україна потребує справжніх патріотів! Долучайтеся!

28 листопада 2016 рік – Розпочинається Різдвяний піст.


Початок Різдвяного посту, який триває сорок днів.

28 листопада (за старим стилем 15 листопада) починається Різдвяний піст, який ще називають Пилипів, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа. Мета посту приготувати віруючих до зустрічі одного з головних свят Церкви – Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Різдвяний піст триває сорок днів. Рекомендують утримуватись від розваг,  не сваритися, не вести порожніх розмов. Читати молитви і проводити час за роботою.

Церковні православні свята, пости, дні пам’яті святих: вшановується пам’ять сповідників Гурія, Самона і Авива.

піст1

Народні прикмети на 28 листопада

  1. На Гур’єв день вже сніг лежить – значить, згідно з прикметами, він до самої весни не розтане
  2. Багато снігу 28 листопада – наступний рік буде врожайним
  3. Сильний вітер 28 листопада – неспокійна і вітряна погода триватиме до Миколи (19 грудня)
  4. Якщо людина народилася 28 листопада, то в якості талісмана йому рекомендується носити яшму
  5. Коні 28 листопада іржуть голосно – хороший знак
  6. Похмура, але тепла погода обіцяє непогожий травень. Особливо, якщо йде ще й мокрий сніг
  7. Мороз 28 листопада вдарив – нечиста сила зникне
  8. Якщо викупаєшся в лазні в цей день – прикмета, що будеш здоровим весь рік
  9. Жінка, у якої злий чоловік, в цей день повинна помолитися Гурію, і чоловік стане більш ласкавим.

піст2

В історії  28 листопада:

Історичні події:

1414 — Арешт чеського реформатора Яна Гуса.

1654 — Почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від польських військ (30 листопада оборонці підірвали себе разом з фортецею; цей епізод описаний М. Старицьким у повісті «Оборона Буші»)

1921 — Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Радянської України до міжнародної конвенції Червоного Хреста

1928 — На Одещині створено першу в СРСР машино-тракторну станцію (МТС) ім. Шевченка- Березівський район.

1989 — Рада Міністрів СРСР утворила державну комісію з питань кримськотатарського народу.

2000 — Початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Л.Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.

2004 — У м. Сєвєродонецьку Луганської області відбувся «Всеукраїнський з’їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, прем’єр-міністр України В.Янукович та мер Москви Ю.Лужков. «Ідеї, які висловили керівники місцевих органів державної влади, не відповідають ні Конституції, ні українському законодавству» — прокоментував ці події Президент Л.Кучма.

2006 — Верховна Рада України, визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

2007 — крокодила Годзіллу, який у травні втік у Маріуполі з пересувного зоопарку і якого протягом півроку марно шукали працівники МНС, спіймали робітники у відстійнику Маріупольської ТЕЦ. 30 листопада Годзілла помер у пожежній частині, де його тримали до прибуття господаря. У місті йому збудовано пам’ятник.

2008 — за рішенням Черкаського міськвиконкому демонтовано пам’ятник В.Леніну на центральній площі міста. 2 серпня 2012 Київський апеляційний суд зобов’язав Черкаську мерію відновити пам’ятник «на попередньому місці та в попередньому стані».

Народилися відомі люди:

1696 — Паоло Антоніо Доменіко Фонтана видатний архітектор італійського походження, придворний архітектор князів Сангушків, автор проектів костьолів, монастирів, палаців Ізяслава, Костянтинова. Похований у місті Ізяслав.

1890 — Зінаїда Тулуб, українська письменниця і перекладач.

1941— 75 років з дня народження Степана Савовича Байдюка – фахівця в галузі фізичної культури і спорту, майстра спорту міжнародного класу з легкої атлетики, багаторазового рекордсмена України з бігу, призера Всесоюзних та міжнародних змагань. Народився у смт Білогір’я.

1951 — 65 років з дня народження Олександра Михайловича Завальнюка – історика, доктора історичних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України, академіка Міжнародної кадрової академії, заслуженого працівника освіти України, ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка (2002-2012 рр.).

1957 — Сергій Проскурня, український режисер

Джерело:https://vn.20minut.ua/Podii/cej-den-v-istoriyi-28-listopada-rozpochinayet-sya-rizdvyanij-pist-10425898.html, http://supermg.com/ezoterika/18320-narodni-prikmeti-na-28-listopada-gur-ev-den.html, http://www.meteoprog.ua/ua/news/27544/

День пам’яті жертв Голодомору


Весь світ сьогодні вшановує пам’ять про безвинно убитих українців тоталітарним сталінсько-комуністичним режимом 1932 – 1933 років.

У наслідок проведення колективізації в Україні виникли передумови голодомору.

Суцільна колективізація проходила під гаслом громадянської війни з кулаками, що привела до виникнення голодомору в Україні, найжахливішого, без перебільшення, в історії людства.

Голодомор спричинив масову загибель людей як в Україні, так і поза її межами, у місцях їхнього компактного проживання в СРСР.

Масова загибель відбувалась тому, що у всіх селян-українців відбирали всі продукти харчування, українцям не давали можливості змінити місце проживання, тобто виїхати за кордон України, щоби там вижити.

Одночасно було організоване комуністичним режимом навмисне та планомірне вивезення врожаю 1932 року з території України, насильницьке пограбування сіл, цілеспрямоване вилучення у кожної селянської сім’ї продуктів харчування – так був створений голодомор в Україні, без перебільшення, геноцид українського народу.

Офіційні заходи сьогодні у столиці розпочнуться о 14:00.

О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та старт акції «Запали свічку». Увесь світ разом з Україною запалить свічки в пам’ять про жертв Голодомору.

Цього дня на території Меморіалу, просто на вулиці демонструватимуть документальні фільми про Голодомор і відеозаписи спогадів людей, які пережили геноцид. У приміщенні музею для відвідувачів буде представлено музейні фільми про Голодомор, свідчення очевидців, документальні виставки, інформаційні блоки, наповнені архівними документами, світлинами 1932 – 1933 років та мистецький проект «163» про масштаби людських втрат України від