У Рівному «рухівці» влаштували дитяче свято


Ранкова зарядка, ігри та розваги з аніматорами, бульбашкова дискотека, солодкі та розвиваючі подарунки — все чекало на рівненську малечу під час дитячого свята. Проходило воно в парку “Лебединка” 2 липня. Організували захід представники рівненської партійної організації Народного Руху України.

Як розповів  голова Рівненської міської організації НРУ Андрій Брегін, таке свято для дітей у Рівному партійці організували вперше.

– На малечу чекали ігри, розваги та пізнавальні конкурси. Рівняни позитивно сприйняли таку ініціативу Народного Руху України та активно долучалися до святкування. Тому надіємося, що дитяче свято для Рівного стане традиційним і ще до кінця літа рівнеяни зможуть долучитися до пізнавальних і патріотичних заходів, організованих НРУ, – каже Андрій Брегін.

А перший заступник голови Рівненської крайової організації НРУ, депутат міськради Святослав Євтушенко додав, що крім ігор та розваг, свято мало ще патріотичну складову.

– Діти, які брали активну участь у конкурсах, отримали від організаторів у подарунок розмальовки про Україну, тематичне печиво та кульки. Завершився захід дитячою бульбашковою дискотекою. А діти та батьки, які долучилися до святкування, отримали позитивні емоції і гарний настрій, – зазначив Святослав Євтушенко.

20170702_110634

20170702_110604

8

5

7

4

3

Народний Рух України вітає з Днем Конституції України


Шановні українці!

Народний Рух України щиро вітає вас з Днем Конституції України!

За історичними мірками наш Основний закон зовсім молодий документ, але корені його найглибші у світі – козацьких часів Пилипа Орлика. І ця глибина – це мудрість предків, пам’ять століть та боротьба поколінь!

З прийняттям Конституції в літописі України розпочався новий етап розвитку демократії.
Більше двадцяти років тому вищий законодавчий орган нашої держави закріпив прагнення сотень поколінь та будівничих української державності йти самостійним шляхом розвитку.

Українці продовжили будувати правову, національну, демократичну державу. На цьому нелегкому шляху нам потрібно зрозуміти, що демократичний спосіб життя, утвердження миру, демократії неможливі без національної єдності та відповідальності кожного з нас за долю України.

Зрозуміло, що демократичний розвиток ніколи не був легким, тому нам потрібно докласти багато зусиль, праці та віри для того, щоб нові покоління українців жили у конституційно розвиненій та правовій європейській державі.

Сподіваємось, що після отримання безвізу нас очікуватиме прийняття нашої країни до великої європейської сім’ї, коли України стане зразком країни, де неухильно дотримуються конституційних прав та свобод.

Бажаємо вам, щоб у цей святковий день у кожного українця міцніло почуття гордості за свою країну, за нашу Конституцію, що гарантує втілення всіх сподівань на краще.

Зичимо всім достатку, миру та любові; бажаємо, щоб кожен українець неухильно дотримувався Конституції та був упевнений у своєму майбутті.

Народний Рух України

На Рівненщині за сприяння НРУ відбувся Турнір із міні-футболу між лікувально-профілактичними закладами


Сім команд взяли участь у Турнірі з міні-футболу між лікувально-профілактичними закладами Рівненської області. Проходили змагання 10 червня на полі спортивного комплексу в селі Карпилівка за сприяння «Народного Руху України» та підтримки голови партії Віктора Кривенка. Переможці змагань отримали подарунки.

Фото1

Як розповів голова «Народного Руху України», народний депутат Віктор Кривенко, який приїхав на Рівненщину привітати переможців змагань, представники політичної сили завжди радо підтримують позитивні ініціативи та розвиток спорту.
– В Україні важливо стимулювати заняття спортом, незалежно від того, чи це на аматорському рівні, чи на професійному. І члени Народного Руху України в різних областях долучаються до підтримки спорту. Приємно, що на Рівненщині проходять такі змагання, де можуть проявити себе працівники медичної галузі. Тому я з радістю приїхав на запрошення патрійців і отримав позитивні емоції від турніру, – каже Віктор Кривенко.

Фото2

Тим часом перший заступник голови Рівненської крайової організації НРУ, депутат міськради Святослав Євтушенко зазначає, що приурочені змагання були до Дня медичного працівника, який невдовзі відзначатимуть.
– Приємно, що участь у турнірі взяли стільки команд і кожна завзято боролася за перемогу. Тому вважаю, що змагання такого роду потрібно всіляко підтримувати та проводити серед працівників різних галузей. Адже це не лише корисний, але й приємний відпочинок, який дає можливість людям проявити себе та відволіктися від щоденної метушні, – вважає Святослав Євтушенко.

Фото3

У свою чергу голова Рівненської міської організації НРУ Андрій Брегін додав, що представники політичної сили завжди підтримають розвиток спорту області на різних рівнях.
– Ми постійно допомагаємо нашим юним спортсменам. Так, нещодавно разом із партійцями передали футбольні форми для вихованців костопільського спортивного ліцею. Також допомагаємо в організації змагань. Нині ж почали стимулювати займатися спортом людей різних професій і кількість команд, які взяли участь у змаганнях показує, що те, що ми робимо – недарма. Більше того, такий турнір із міні-футболу серед працівників медичної галузі, хочемо зробити традиційним і проводити щороку напередодні їх професійного свята, – коментує Андрій Брегін.

У результаті змагань перше місце здобула команда Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. Вони отримали сертифікат на комплекти футбольної форми.

Фото5

Друге місце посіла команда Володимирецької районної лікарні. За це гравці отримали комплект тренувальних маніжок.

Фото6

І третє місце дісталося команді “Рівне ФАМ”, гравці якої є предствниками Української футбольної асоціації медиків. У подарунок вони отримали футбольний м’яч.

Фото7

Також футбольні м’ячі подарували кращому воротареві і бомбардиру турніру та кожній команді-учаснику.

Фото4

Нагадаємо, спортивні м’ячі “рухівці” вручають школярам, спортсменам і аматорам, які беруть участь у різних змаганнях за програмою “5000 м’ячів”. Таку ініціативу започаткували народні депутати України Павло Кишкар та Віктор Кривенко.

Народний Рух України очолив народний депутат України Віктор Кривенко


У неділю, 28 травня, в Українському домі відбулися XXVI Всеукраїнські Збори (З’їзд) Народного Руху України. У заході взяли участь понад чотирьох з половиною сотень делегатів партії з усіх областей України. Також до участі були запрошені представники політичних партій та громадських організацій.

Розпочався XXVI Всеукраїнський З’їзд Народного Руху України виконанням Славню України народний артистом Тарасом Петрененком.

IMG_6286

Сьогодні НРУ – єдина сила, яка запропонувала концепцію державотворення України і має глибоку історію та неспаплюжену репутацію. Час Народного Руху настав. Рухівці дали сигнал партії та громадянам, що будуть брати участь в усіх виборах, які відбуватимуться в країні й готуватимуться до перемоги.

На Зборах відзвітував колишній голова В.Куйбіда та заступники – П.Кишкар, М.Савчук. Звіт роботи за рік також показав В.Кривенко. Результати їхніх робіт можна буде переглянути в окремих презентаціях.

Головною ж подією З’їзду було обрання голови. Претендентів було спочатку четверо, але в ході представлення програм та короткого праймерізу стало зрозуміло навіть конкурентам, що підтримка кандидата на посаду голови В.Кривенка надто велика. Тому всі троє конкурентів зняли свої кандидатури.

IMG_6399

Новообраним головою Народного Руху України став народний депутат України Віктор Кривенко, який набрав близько 80% голосів делегатів Зборів.

Новий лідер РУХу В.Кривенко у своїй промові зазначив: «Народний Рух України заявляє про свою готовність відкрити двері новим людям. У всіх регіонах нашої країни ми повинні залучати до себе авторитетних представників громадянського суспільства. Ми впевнені, що такі люди допоможуть докорінно оновити владу і розпочати справжні зміни.
Ми віримо, що такі люди допоможуть сформувати оновлені команди, які твердо стоятимуть на демократичних, проєвропейських позиціях. Ми також віримо, що це дозволить здійснити докорінні зміни, які принесуть Україні мир і достаток».

IMG_6336

«Для того, щоб вийти переможцем у цій ситуації Народний Рух України повинен створити свій організаційний інструментарій.

Україні потрібна модернізація. Нам потрібна модернізація соціальних відносин, тобто створення середовища, де кожна людина буде мати можливість реалізовувати свій потенціал, пройде розширення свобод і зниження соціальної нерівності.

Ідея породжує ресурс, ресурс породжує владу, влада у руках народу, народ – це і є Народний Руху України, як найбільший виразник народницьких ідей. І ця влада в руках народу має породити модернізацію України. Саме це і буде алгоритмом перемоги Народного Руху України», – заявив новий очільник Народного Руху України.

Заступниками голови Народного Руху обрано народного депутата України П.Кишкаря, А.Корната та надано виконувати обов’язки трьом М.Савчуку, І.Шумезі, А.Яловому. Також обрано нові керівні органи РУХу – Політичну раду, Центральний провід та Центральну контрольно-ревізійну комісію.

IMG_6464

Під час Зборів більшість промовців акцентували на тяжкій політичній ситуації в країні та відзначали, що сподівання на нову демократичну владу виявилися марними: жодних позитивних зрушень в реформуванні країни не відбулося. Водночас є очевидною проблема лідерства – державні керманичі не здатні взяти на себе відповідальність та продемонструвати сильну єдину позицію, тому Народний Рух України має стати саме таким політичним лідером нації, як він це зробив на зорі Незалежності.

IMG_6475

Делегати Зборів поклали квіти до пам’ятника колишньому голові Народного Руху України, Герою України В’ячеславу Чорноволу та вшанували хвилиною мовчання усіх патріотів, які загинули за Україну.

Прес-служба НРУ

У Рівному відбулася конференція крайової організації «Народного Руху України»


Конференція крайової організації «Народного Руху України» відбулася у Рівному 21 травня. У ній взяли участь представники місцевих осередків партії, а також політичної ради НРУ.

18558936_752412544941714_5679018710181688623_o

Як розповів голова рівненського міського осередку «Народного Руху України» Андрій Брегін, під час конференції визначилися із делегатами від Рівненщини, які візьмуть участь у звітно-виборчому з’їзді партії, що проходитиме в Києві 28 травня.

18595477_752412478275054_4598101635221091679_o

– Також присутні одноголосно підтримали кандидатуру на голову партії народного депутата України Віктора Кривенка. Окрім того, обговорили актуальні питання діяльності крайової організації НРУ та плани на майбутнє. Участь у конференції, крім представників місцевих організацій партії, взяли й гості з Києва. Зокрема, член політради Іваненко Сергій, заступник голови НРУ, народний депутат Павло Кишкар та керуючий управою Віктор Косарчук. Взагалі, конференція вийшла змістовною та насиченою. Не обійшлося і без нагород та подарунків. Так, найактивніші члени партії отримали грамоти та подарунки від представників політичної ради НРУ. Також представники партії передали футбольну форму для вихованців костопільської спортивної школи, – зазначив Андрій Брегін.

18558589_752412424941726_7282016933865758650_o

18624807_1773285326295561_624070341_n

18624790_1773285396295554_566143683_n

18624652_1773285252962235_787381156_n

18623186_1773285616295532_787179033_n

18623105_1773285359628891_285526406_n

18622732_1773285162962244_1987465796_n

18601634_1773285216295572_429199175_n

18644286_1773285439628883_1282974637_n

18644251_1773285649628862_1568166095_n

Вітання голови Народного Руху України Василя Куйбіди з Воскресінням Христовим!


Дорогі українці!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди найвеличнішого свята – Світлого Христового Воскресіння!
У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане.
З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й людські надії та сподівання на добру долю. Вірю, що ця радісна подія утвердить наші переконання про те, що терпіння винагороджуються перемогою, а чесне життя славою. Ми зустрічаємо це свято з особливими сподіваннями на духовне оновлення, вірячи що з Божим благословенням повернуться до нас правда, справедливість і спокій, а все це додасть нам сили і мудрості, щоб творити на своїй рідній землі щасливе майбуття.
Переконаний, що завдяки нашій злагодженій праці ми не лише досягнемо економічного розквіту, але й повернемо у кожну українську оселю славні традиції, які є основою багатогранної культури нашого народу.
У день цього величного свята хочу, щоб кожна українськасім’я, кожна родина, яка зібралася за святковим столом, відчуває себе частинкою великої нації. Нехай любов і благодать запанують у нашому суспільстві,високий дух додаєнам відваги і сили, а Великодні дзвони наповнять душурадістю.
Сердечно зичу в часі Великодня, щоб переможний дух надії, радості, всепрощення й надалі супроводжував родини, давав сили, енергії, наснаги для добрих і корисних справ.
Нехай радісні Пасхальні дні покладуть благодатні початки новим перемогам і звершенням в ім’я процвітання рідної України.

Христос воскрес! Воїстину Воскрес!

Голова Народного Руху України Василь Куйбіда

У Рівному вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола


Пам’ять відомого українського діяча, політика і справжнього патріота В’ячеслава Чорновола вшанували у Рівному 25 березня.

Саме у цей день 18 років тому він трагічно загинув. Друзі, однодумці та рідні досі не можуть повірити, що це випадковість.

Як розповів голова Рівненської партійної організації Народного Руху України Андрій Брегін, В’ячеслав Чорновол був справжнім патріотом, борцем за незалежність України і людиною із великої букви.

– Важко повірити, що з часу його трагічної загибелі вже минуло стільки років. Адже він був тим, хто надихав на боротьбу та вселяв надію. Він знав чого прагнув і робив для цього все від нього залежне. Напевне, саме цих якостей Чорновола варто повчитися нашим сучасним політикам. Він любив Україну понад усе і не ділив її на Захід і на Схід — для нього це була єдина рідна країна. Сьогодні, вшановуючи пам’ять справжнього патріота, “рухівця”, хочеться вірити, що нам вдасться відстояти ідеї, які він започатковував і за які надто дорого заплатив. Адже вже пройшло 18 років, а винних у вбивстві Чорновола так і не покарали. Наразі вдалося зробити звернення від народних депутатів України на ім’я Генерального прокурора і зібрати понад 300 підписів нардепів з вимогою розслідувати справу щодо вбивства провідника Народного Руху, – сказав Андрій Брегін.

Щоб вшанувати патріота біля пам’ятної дошки зібралися рідні, близькі, друзі та однодумці Чорновола. Також відбулась панахида за В’ячеславом Чорноволом, а рівняни, які прийшли вшанувати память патріота, залишили квіти біля барельєефу.

День святого Миколая


День Святого Миколая: дива і традиції свята

Багато дітей знають, що Святий Миколай кладе їм під подушку подарунки. Церковний переказ зберіг відомості про дива, які творив Микола. Милість творити дива була подарована йому Богом.
День Сави
День Миколая відзначаємо 19 грудня, а на день раніше святкується ще одне свято – День Сави Освяченого. Сава – святий, із 8 років жив у монастирі. Він заснував у Йорданській пустелі кілька монастирів. Міг зцілювати молитвами будь-які хвороби.
18 грудня прийнято славити і згадувати Саву. Раніше в цей день веселилися, робили пироги і ходили один до одного в гості. А хлопчиків, які носили ім’я святця, садили на кожух і тричі піднімали над лавкою.
Хто такий Святий Миколай
Після гучного святкування Дня Сави приходило інше свято – День Святого Миколая. У III-IV століттях він прославився як великий угодник Божий, тому в народі його зазвичай називають Миколою Угодником. Про добрі промисли Святого ходять легенди. Він був дуже багатий і допомагав бідним людям.
Одна з легенд розповідає про те, як Микола почув про бідну дівчину, яка не могла вийти заміж – у неї не було приданого. Йому захотілося допомогти нещасній. Миколай взяв зі скарбниці золото, і під покровом ночі пробрався до її дому і підкинув золото через вікно. На ранок містом пройшов слух, що сам ангел допоміг дівчині вирішити долю.
Автор: http://vv-hotel.com/

19_12_2
Микола відчував себе щасливим, допомагаючи людям. У своєму житті він зробив багато добрих справ. Святий Миколай – не тільки захисник дітей, а й покровитель мандрівників, рибалок, мореплавства і землеробства. А традиція балувати дітей на день Миколая народилася в Німеччині.
У Х столітті в Кельнському соборі в день пам’яті святого Миколая – 6 грудня, учням церковнопарафіяльної школи стали роздавати солодощі. А пізніше в будинках по всій країні почали вивішувати черевички або шкарпетки для того, щоб святий Миколай поклав туди дітям подарунки. Поступово ця традиція поширилася по всій Європі.
Миколай дарує подарунки лише слухняним малюкам. А тим, хто погано себе вів протягом року, дістаються різки.
Як святкують День Миколая в Україні
У нашій країні дітям прийнято залишати подарунки в чоботях або під подушкою. Раніше в День Миколая вся сім’я відправлялася до церкви на службу. А одразу після служби починалися гуляння прямо на вулиці. До вечора люди ходили в гості один до одного. Свято припадає на Різдвяний піст, тому гостей пригощали пісними стравами. Дітям пекли солодкі пряники – “миколайчики”. У тісто додавали молоко – дітям в пост все ж дозволялося їсти молочні продукти.
Із цього свята починалися зимові сватання. У цей день також всі намагалися зробити якомога більше добрих справ. Хтось збирав сиротам гроші на теплий одяг, а хтось – влаштовував для малюків веселі вистави. Дітей водили в гості до Миколи, роль якого грав один з односельців.
Джерело (http://gazeta.ua/articles/children/_den-svyatogo-mikolaya-diva-i-tradiciyi-svyata/741593)

Прес-конференція РУХу до 25-річчя підтвердження Акту про державну незалежність України


01 грудня 2016 року, вся Україна відзначає знаменну подію у своїй історії – 25-ліття з дня проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року.
Чверть століття тому ми сказали «так» своїй одвічній мрії – жити у суверенній, ні від кого не залежній власній державі, за яку боролися і проливали кров десятки поколінь наших дідів і прадідів.
У пориві до волі українці, яких гуртував Народний Рух України та десятки національно-демократичних партій і об’єднань, проголосували за ухвалений Верховною Радою Акт про державну незалежність України.
На всеукраїнському референдумі взяли участь 31 млн 891 тис. осіб або 84,18 % виборців. Ствердну відповідь на запитання бюлетеня дало 28 млн 804 тис. громадян або 90,32 % від тих, хто взяв участь у голосуванні. Більшість громадян різних національностей усіх регіонів України, включаючи й Крим, висловили своє бажання жити в незалежній соборній Українській державі. Рішення референдуму дозволили Україні утвердитися на міжнародній арені як незалежній державі.
З цієї нагоди Народний Рух України провів прес-конференцію на тему: «Від Незалежності України – до незалежного українця!», присвячену 25-й річниці підтвердження Акту про державну незалежність України.

IMG_5745
Прес-конференцію проводив Василь Куйбіда – голова Народного Руху України, Віктор Кривенко – народний депутат України, заступник голови Народного Руху України, Іван Заєць – народний депутат багатьох скликань.
Як зазначив голова Народного Руху В.Куйбіда, починаючи виступ, грудневий референдум 1991 року остаточно легітимізував Україну як самостійну державу.
І продовжив: «Але пригадаймо, що за кілька місяців до проголошення незалежності, у березні 1991 року відбувся Всесоюзний референдум, на якому більшість жителів тоді ще радянської України дали позитивну відповідь на запитання, чи хочуть вони жити у так званому «оновленому Союзі».
Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року фактично заперечив всесоюзний».
Очільник РУХу заявив, що у той час українці сконсолідувалися навколо ідеї української державності: «Ми виступили як згуртований народ, що прагне творити власну долю у власному домі. І сьогодні ми повинні бути єдині в наших прагненнях та діях, адже перед нами стоїть завдання побудувати демократичну, стабільну, сильну державу».
«Двадцять п’ять років тому наш народ підтвердив свій вибір – жити у самостійній, незалежній державі. Перед нами відкрилися великі можливості, а разом з тим з’явилася і велика надія, що нарешті, після століть поневолення і розділень, наша держава духовно й матеріально розквітне», – резюмував В. Куйбіда.
Народний депутат України, заступник голови Народного Руху В.Кривенко згадав далекі часи 90-х, коли був ще школярем, а його батько балотувався у депутати від РУХу.

IMG_5749
В. Кривенко також упевнений, що референдум 1991 року поставив остаточну крапку в питанні «руйнування» Радянського Союзу.
На запитання журналістів про подальшу стратегію діяльності партії, про розробку програмних документів В. Кривенко відповів: «Народний Рух України одна з небагатьох партій, яка має багато програмних документів, але світ вимагає змін. Тому Народний Рух сьогодні модернізує свою партійну і економічні програми, виходячи з викликів, які стоять перед державою. Над ними працюють молоді рухівці. Незадовго ми презентуємо ще нову автентику, новий стиль партії.
Ключовий концепт, який ми виносимо до людей – «Від незалежної України – до незалежного українця!».
Народний депутат кількох скликань Іван Заєць розповів про підготовку до референдуму 1991 року та перебіг всіх подій того часу. Він вказав на деякі, з його точки зору, важливі висновки, які слід враховувати при реформуванні української держави.

IMG_5742
За його словами, перш за все, для українців держава є базовою цінність. «Можливо, раз на тисячу років випадає нагода створити свою державу. І наш народ цим випадком скористався», – підкреслив він.
Наприкінці заходу голова НРУ В Куйбіда підвів підсумки заходу, привітав усіх зі святом, заявивши: «Для українського народу референдум став не лише випробуванням на політичну зрілість, а й школою народовладдя, адже вперше в історії України її майбутнє залежало насамперед від громадян. Референдум довів реальну спроможність українського народу самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного та державного життя. Це волевиявлення народу ознаменувало шлях до розбудови демократичного суспільства, до створення суверенної соборної держави – України».

Прес-служба НРУ

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У 1991 році 1го грудня – Референдум про незалежність України.


Сьогодні виповнюється 25 років відтоді, як українці на Всеукраїнському референдумі проголосували за незалежність власної країни.

 

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів. Результатів референдуму затамувавши подих чекали не тільки самі українці, але й цілий світ – у столицях головних міжнародних гравців планети чудово розуміли, що доля Союзу вирішується в Україні, адже, незважаючи на проголошення Україною незалежності, уже начебто демократична Росія не полишала надій втягнути її до чергового «оновленого союзу». «Не підтримати незалежність означає підтримати залежність», – таким був головний аргумент тих, хто бачив майбутнє своєї батьківщини тільки у незалежному статусі. Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції, зокрема, пристрасне слово Ліни Костенко, з яким вона звернулася до громадськості: «Люди! Ось ви в неділю підете до виборчих дільниць, але не думайте, що це ваші кроки. Це вже хода історії!». Так, історія пішла далі, але в її анналах зафіксовано, що 1 грудня 1991 року 90,92 відсотки виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19 відсотка громадян, у Севастополі – 57,07 відсотка, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80 відсотків громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95 відсотків громадян. Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність.

бюлетень

Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна. Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року пройшов в один день з першими виборами президента України, ним став Леонід Кравчук.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

снід

Щороку 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проголошений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1988 році; відзначається за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, перш за все інфекційних, що вражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему та ін. СНІД уперше виявлений у США у 80-х роках. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі налічувалися вже понад 21 млн інфікованих. Утім, за даними ВООЗ, останнім часом у світі спостерігається зниження темпів захворюваності на СНІД. Кількість нових випадків інфікування за період з 2000 року знизилася на 35%, а число випадків смерті у зв’язку зі СНІДом скоротилася на 25%. Майже 16 мільйонів людей на сьогодні отримують антиретровірусну терапію, зокрема більш 11 мільйонів у країнах Африки. За шість місяців 2016 року в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 7 612 нових випадки ВІЛ-інфекції (з них 1 365 дітей до 14 років). Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 287 970 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 887 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська й Одеська області, а також Київ. І це без урахування АР Крим та Севастополя, які не надають даних щодо статистики епідемії з квітня 2014 року. Також відсутні дані щодо деяких місяців з Донецької та Луганської областей. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей віком від 15 до 30 років.

Народні прикмети: 1 грудня 2016

грудень

Сьогодні церква згадує двох мучеників – Платона і Романа. Про прикмети, яких дотримувалися наші предки в перший день зими.
Платон народився в благочестивій сім’ї. Він виховувався в атмосфері віри в Бога. Після того, як він подорослішав, він став проповідувати слово Боже язичникам. Як тільки правителю Агріппіну це стало відомо, він відразу ж велів піддати Платона катуванням. Побачивши, що Платон не збирається підкорятися і стати язичником, він віддав наказ стратити його.

Крім того, в цей день згадується і мученик Роман. Він разом з отроком Варулом був підданий тортурам у часи гонінь християн, коли правил Максиміліан.

1 грудня люди намагалися передбачити, якої погоди варто чекати наступної зими. Вони говорили: «Платон та Роман кажут зиму нам» . При цьому, за погодою спостерігали протягом всього дня. Якщо на протязі дня погода мінялася, значить такої же мінливої погоди слід очікувати всю зиму.

Поважайте і шануйте традиції і народні прикмети наших предків.


Джерела:http://www.ukrinform.ua/rubric-society/2130877-1-grudna-pamatni-dati.html, http://www.radiosvoboda.org/a/28149346.html, http://www.jnsm.com.ua/cgi-bin/m/tm.pl?Month=12&Day=01, https://ukr.media/culture/283745/,